ON-LINE rezervácia dentálna hygiena ON-LINE rezervácia zubné vyšetrenie MDDr. Školníková
 • Medzizubná kefka - rýchly úspech

  Curaprox medzizubná kefkaČistenie priestorov medzi zubami je veľmi dôležité, pretože práve medzizubné priestory si nedokážeme vyčistiť so zubnou kefkou.
  Medzizubné priestory sú najnáchylnejšie miesta pre tvorbu zubného kazu a gingivitídy (zápalu ďasien) a neskôr až parodontitídy (zápal závesného aparátu zuba s ústupom kosti).
  Najúčinnejším spôsobom na odstránenie nečistôt sú medzizubné kefky. Ich každodenným používaním dôjde k zníženiu opuchu, krvácania ďasien a odstráneniu zlého dychu už v priebehu niekoľkých dní.
  Každý z nás má rôzne veľké medzizubné priestory, preto je dôležité aby sme používali vhodnú veľkosť medzizubnej kefky. Príliš malá medzizubná kefka nevyčistí dostatočne medzizubný priestor a priveľká kefka nám môže spôsobiť zranenie alebo sa nezmestí do medzizubného priestoru.
  Preto je veľmi dôležité odmeranie medzizubného priestoru pomocou patentovanej sondy IAP.
  Potom vám poradíme, ktoré medzizubné kefky, na ktorých miestach používať.

 •  

  Odporúčanie

  Použitie medzizubnej kefkyVložte medzizubnú kefku do každého medzizubného priestoru každý deň: len dnu a von a to je celý kumšt. Nemusíte namáhavo trieť tam a späť.
  Len medzizubná kefka, ktorá správne vyplní celý medzizubný priestor zaručí úspech! Kefka, ktorá je primalá, nevyčistí adekvátne a tá, ktorá je priveľká, sa nezmestí alebo spôsobí zranenie.

  Prečo krvácajú ďasná

  Keď prvýkrát vložíte medzizubnú kefku do medzizubného priestoru, často prichádza ku krvácaniu a môže to byť i trochu bolestivé.
  Netrápte sa tým!
  Nekrvácate preto, lebo ste sa zranili, ale pretože tam máte malú otvorenú ranu spôsobenú povlakom nečistôt. Ďasná totiž krvácajú len vtedy, ak sú vystavené nadbytočnému povlaku nečistôt.
  Ak budete správne používať medzizubné kefky, problém s krvácaním sa odstráni už po desiatich dňoch. Krvácanie ďasien, ktoré pozorujete na začiatku, postupne úplne zmizne.

 • Meranie veľkosti medzizubných priestorov pre správny výber zodpovedajúcej medzizubnej kefky, Curaprox

  Správne používanie medzizubnej kefky, Curaprox

  Držte kefku pod uhlom smerom k ďasnu a s vyvinutím minimálneho tlaku vsuňte do medzizubného priestoru, narovnajte a pretiahnite skrz. Vytiahnite von a postup opakujte v každom medzizubnom priestore. Stačí jedenkrát denne dnu a von pre každý medzizubný priestor. Medzizubná kefka zachytí efektívne všetok zubný povlak, no čistenie ostáva šetrné k ďasnám.

 • Spoznajte náš tím

  Vieme, že zveriť sa do starostlivosti zubára je pre veľa ľudí neľahká záležitosť.
  Chcem spoznať tím
 • Virtuálna prehliadka

  Pozývame vás na virtuálnu prehliadku našej ambulancie. Prezrite si ako to u nás vyzerá.
  Chcem vidieť virtuálnu prehliadku
 • Vstupné zubné vyšetrenie

  Čo máte spraviť, ak chcete zmeniť zubného lekára a stať sa naším klientom?
  Dohodnite si stretnutie

Ako sa správne zistí veľkosť medzizubných kefiek

Určiť správnu veľkosť medzizubnej kefky je veľmi jednoduché a dokonca aj rýchle a bezpečné. Meranie medzizubneho priestoru
Odmeriame vám medzizubný priestor pomocou patentovanej sondy IAP. Potom vám poradíme, ktoré medzizubné kefky, na ktorých miestach používať, môžeme vám vyhotoviť aj osobnú IAC kartu.

Farebné rozlíšenie: farba, ktorá sa ukáže pri použití IAC sondy udáva veľkosť medzizubnej kefky, ktorú budete potrebovať pre daný medzizubný priestor.

Najčítanejšie stránky

Fotogaléria priestorov v Čarna dental

Prečítajte si aj o ďalších dentálnych pomôckach, ktorým by ste mali venovať pozornosť a používať ich