ON-LINE rezervácia dentálna hygiena ON-LINE rezervácia zubné vyšetrenie MDDr. Školníková
 • Zubný mostík

  Mostíky sú protetickými výrobkami, ktorými riešime náhradu jedného alebo viacerých chýbajúcich zubov. V prípade ich straty je dôležité vyplniť medzeru po chýbajúcom zube čo najskôr. Argumentom pre takéto počínanie nie je len estetické hľadisko, ale je potrebné vziať do úvahy aj skutočnosť, že po strate zuba dochádza k putovaniu susedných zubov do vzniknutej medzery a tiež zuby v protiľahlej čeľusti hľadajú oporu, vychyľujú sa a povystupujú. Následkom všetkých týchto zmien dochádza k poruchám zhryzu a k nezvratnému porušenie pomerov v ústach. K zubnému mostíku pristupujeme v prípade, že ste prišli o celý zub alebo ho máte poškodený do tej miery, že už by nebol schopný uniesť korunku.

  Mostík sa skladá z medzičlena, nahrádzajúci chýbajúci zub a koruniek, ktoré poskytujú fixáciu konštrukcii k zubom, alebo k implantátom. Rovnako sa mostík k zubom môže fixovať prostredníctvom mikroprotetických elementov (inlay, onlay, overlay).

  Typy zubných mostíkov

  Typy mostíkov z hľadiska použitého materiálu sú zhodné s typmi korunkovými náhradami - fazetované kompozitom, fazetované keramikou, celokeramické a provizórne živicové mostíky.

  Najviac estetickými a biokompatibilnými materiálmi v súčasnosti sú celokeramické mostíky, ktoré na rozdiel od svojho kovokeramického predchodcu spĺňajú vyššie estetické a hygienické nároky.

  Zhotovenie mostíka

  Nový fixný mostík predstavuje pre pacienta 2 - 3 návštevy našej stomatologickej ambulancie. Pred vlastným zhotovením mostíka je najprv potrebné určiť, ktoré zuby sú schopné niesť konštrukciu mostíka a prenášať žuvacie tlaky (nazývajú sa piliere). Nekvalitné zuby je niekedy nutné vytiahnuť, piliere v prípade potreby endodonticky ošetriť alebo opatriť výplňami.

  zubný mostíkPo tejto príprave potom v lokálnej anestézii vykonáme zbrúsenie pilierov zubov tak, aby mohli niesť konštrukciu mostíka, ktorú predstavujú bežné korunky spojené tzv. medzičlenmi nahrádzajúcimi stratené zuby a premosťujícími medzery. Potom je vykonaný odtlačok oboch čeľustí. V súčinnosti s laborantom vyberieme farebné prevedenie mostíka individuálne pre každého pacienta.

  Na obrúsené zuby sa nasadí provizórny živicový mostík, ktorý chráni obrúsené pahýle a bráni nežiaducim posunom zubov v období nutnom k výrobe finálneho mostíka.

  Na základe odtlačku je v laboratóriu odliaty presný model zo sadry, na ktorom laborant zhotoví definitívny prácu.

  Pri ďalšej návšteve je mostík vyskúšaný a prevedieme jeho finálne nasadenie.

   
 • Spoznajte náš tím

  Vieme, že zveriť sa do starostlivosti zubára je pre veľa ľudí neľahká záležitosť.
  Chcem spoznať tím
 • Virtuálna prehliadka

  Pozývame vás na virtuálnu prehliadku našej ambulancie. Prezrite si ako to u nás vyzerá.
  Chcem vidieť virtuálnu prehliadku
 • Vstupné zubné vyšetrenie

  Čo máte spraviť, ak chcete zmeniť zubného lekára a stať sa naším klientom?
  Dohodnite si stretnutie

Najčítanejšie stránky

Fotogaléria priestorov v Čarna dental

Zmluvné zdravotné poisťovne

Union poisťovňa, a.s.
Union poisťovňa, a.s.

DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Niečo viac o ponúkaných službách